Rozmiar tekstu:
11 px  12 px
14 px


W tym dziale pojawiać się będą recenzje albumów z muzyką, inspirowaną twórczością Tolkiena. Ale nie tylko... Jeśli jesteś posiadaczem takiej płyty i chciałbyś ją zrecenzować, zapraszamy.Recenzja albumu Summoning: "OathBound"
31 marca 2006 roku był dniem premiery kolejnego albumu Protectora i Sileniusa, noszącego znamienny tytuł "Oath Bound". Z niecierpliwością czekałam na możliwość zamówienia płyty i wreszcie, dwa dni po Wielkanocy odebrałam przesyłkę... Więcej


Recenzja albumów Blind Guardian
Blind Guardian, niemiecki zespół już od ponad dwudziestu lat podbijający światową scenę progresywnego power metalu słynie wśród miłośników fantastyki z licznych odwołań do fantastycznych i mitologicznych książek i motywów. WięcejRecenzja albumu Lingalad "Voci dalla Terra di Mezzo"
Z zespołem Lingalad spotkałam się kilka lat temu na Tolk Folku, kiedy to przypadł mi w udziale zaszczyt marznięcia na scenie i czytania wprowadzenia przed każdą z piosenek. Koncert ten zapadł mi głęboko w pamięci, zwłaszcza ze względu na jego cudowną atmosferę. WięcejRecenzja albumu Summoning - "Let Mortal Heroes Sing Your Fame"
Album, wydany w 2001 roku, podobnie jak poprzednie, poświęcony jest w całości Śródziemiu. Od samego początku zachwyca melodyjnością oraz zróżnicowaną i podkreślającą klimat perkusją. Jest to prawdziwa muzyczna uczta dla miłośników epickiego metalu z blackowym wokalem.... WięcejRecenzja albumu Arturo Stalteri - "The Rings"
Słuchając The Rings ma się istotnie wrażenie, że kompozytor do kolorystyki przykłada największą wagę. Unikając pomocy elektronicznej - a przynajmniej - redukując ją do minimum, tworzy utwory na skład jedynie kilku instrumentów, umiejąc wydobyć z nich impresjonistyczne wrażenia, nasuwające pewne skojarzenia z Debussy´m (solówki fortepianowe).... WięcejRecenzja albumu Drużyny Trzeźwych Hobbitów - "Księga Zaginionych Pieśni"
Płytę mogę z czystym sumieniem polecić zarówno miłośnikom ostrego rocka czy nawet metalu jak wielbicielom delikatnej poezji śpiewanej -także tym, co nie znają świata Tolkiena. Utwory zostały ułożone tak, że ostrzejsze brzmieniowo przeplatają się z tymi lirycznymi, a część humorystyczna oscyluje wokół folkowej muzyki tanecznej .... Więcej