Rozmiar tekstu:
11 px  12 px
14 px
Beleg


    Moje pierwsze spotkanie z prozą Tolkiena było w 1992 r. Zaczęło się od Władcy Pierścieni. A dokładnie od opisu pojedynku Eowiny z Królem Nazguli zamieszczonym w reklamie gry planszowej "Wojna o Śródziemie"(mam ją do dziś). Gry planszowe (szczególnie strategiczne) były jednym z moich hobby. Długo nie mogłem znaleźć tej książki, której fragment rozbudził moja wyobraźnię. (Dziś nie miałbym takiego problemu) Rozważałem nawet wyprawę po nią do Katowic (któryś z kolegów podobno tam ją widział) ale rodzice nie pozwolili. Wreszcie trafiłem na nią przez przypadek na ulicznym straganie w Łodzi. Wydałem wtedy sporą część gotówki przeznaczonej na podręczniki szkolne by ją kupić. Musiałem się potem nieźle tłumaczyć przed "starymi"

    Interesuję się literaturą fantasy i SF w ogólnym pojęciu. Nie pogardzę również dobrym kryminałem i thrilerem psychologicznym. Lubię grać we wszelkiego rodzaju gry oparte o fantazy i SF, planszowe,komputerowe, figurkowe systemy bitewne, karcianki. Słucham muzyki celtycko-podobnej, symfonicznej, techno-symfonicznej (Vanessa Mae), Rocka, Rock&Rolla Moje dziedziny i hobby zarazem to:Informatyka, a dokładnie pisanie programów. Matematyka, logika, elektryka. Uwielbiam prace w drewnie - rzeźbiarstwo, stolarka Kiedyś trenowałem wschodnie sztuki walki. Na 90% z mych zainteresowań nie mam dziś czasu. Poświęcam go pracy i rodzinie. Tak to już bywa gdy dorastamy.

    Najbliżsi memu sercu są Sindarowie z Beleriandu, oraz Galadhrimowie z lasu Lorien. Szczególnie Ci, którzy tak jak Keleborn (z pewnością nie był jedyny) pamiętają wszystkie trzy ery Śródziemia. Wydają mi się bardzo stateczni, tolerancyjni, biegli w wielu dziedzinach. Starają się nie pchać nosa w cudze sprawy, ale gdy trzeba stają w obronie innych. Jako Elfy Szare stoją między światłem a cieniem, poruszają się pośród wielkich ale i zauważają tych "gorszych". Nie są pamiętliwe, nie chowają urazów. Oczywiście są konserwatystami ale to standard wśród elfów. Co prawda były wyjątki od powyzszej charakterystyki, ale potwierdzają regułę.Tak mi się wydaje.Powrót