Rozmiar tekstu:
11 px  12 px
14 px
Sirielle


    Tolkienistyką zajmuje sie od ponad roku, jeśli tak uroczyście można nazwać moje dociekania. Przygoda z prozą Tolkiena zaczęła się dla mnie od przedruku 'O Tuorze i jego przybyciu do Gondolinu' w Nowej Fantastyce IX'94. Poźniej przeczytałam historie Luthien, również w NF. W tym mniej więcej czasie za namową koleżanki sięgnęłam po 'Hobbita', później 'Władcę Pierścieni' i na końcu po 'Silmarillion'. I moim zdaniem to właśnie wtedy tak naprawdę zaczęła się prawdziwa przygoda w świecie Tolkienowskim - 'Silmarillion' uwiódł mnie bogactwem przedstawionego świata, posiadającego własny język i burzliwą, smutną historię. Sama historia Ukrytego Królestwa z pierwszego tekstu powraca do mnie co jakiś czas. Sporo jednak czasu minęło, nim ponownie zagłębiłam się w ten świat i odkryłam, jak wiele jeszcze jest do przeczytania i poznania. Dziś Tolkien swoją wizją zadziwia mnie na nowo.

    Oprócz tolkienistyki zajmuję się jeszcze mitologią i starożytnymi cywilizacjami, hipotezami na temat alternatywnych możliwości ich rozkwitu i narodzin ludzkości; fantastyką naukową i fantazy; RPG; grafiką komputerową, fotografią i muzyką. Powróciłam do starej pasji, jaka jest rysowanie, ale kartkę i kredki zamieniłam na tablet i komputer.

    Najbliżsi są mi Noldorowie - najzdolniejsi z elfów, naukowcy, lingwiści i artyści. Jednocześniesą to najtragiczniejsi bohaterowie Tolkienowskich historii, buntownicy i bratobójcy.

'Galeria Sirielle':
Zapraszam do mojej galerii na Deviant Arcie.Powrót