Rozmiar tekstu:
11 px  12 px
14 px
Zâir-Ugru-nad


    Od jakichś pięciu lat tolkienistyka stanowi dla mnie jedną z najważniejszych sfer życia, chociaż moja przygoda z tolkienistyką zaczęła się w roku 1995 - od przeczytania "Władcy". Właśnie ta książka pomogła mi odzyskać wiarę w wartości, bardzo nadszarpniętą przez bliskie obcowanie z tematyką II wojny światowej.

     Interesuję się historią, sztukami walki - zarówno dalekowschodnimi (aktywnie ćwiczę i jestem instruktorem karate Shotokan), jak i średniowiecznymi europejskimi - od ponad dwóch lat należę do ARMA (www.arma.lh.pl) gdzie zajmujemy się odtwarzaniem europejskich sztuk walki na podstawie zachowanych źródeł. Oprócz tego - turystyka górska, fotografia przyrodnicza.

    Najbliższa jest mi zdecydowanie rasa ludzka. Czuję się po prostu człowiekiem - ze świadomością własnych słabości, popełnianych błędów, momentów zwątpienia i tęsknoty za chwilami, które należą do przeszłości. Sposób, w jaki Tolkien w Legendarium przedstawił rasę ludzką, sprawia, że niejednokrotnie dostrzegam tam siebie i swój charakter - te same dylematy, rozterki i ten sam smutek.

'Bractwo Złotego Drzewa i Kompania Boromira':
Zaprojektowana i utrzymywana przez Zâir-Ugru-nad strona grupy miłośników twórczości Tolkiena, znanej jako Kompania Boromira i Bractwo Złotego Drzewa. Znajdziecie tutaj twórczość fanowską (grafiki, wiersze, opowiadania, fotografie), jak również relacje z imprez tolkienowskich, które były okazją do wspólnych spotkań.Powrót